Z radością informujemy i zapraszamy na wystawę prac doktoranta Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UAM Pana mgr. Michała Sity.

Michał Sita – Historia Polski vol.2
21.09 – 16.11.2023
galeria Miejsce przy Miejscu
pl. Strzelecki 14, Wrocław
wernisaż: 21.09.2023, czwartek, godz. 19:30
oprowadzanie autorskie: 7.10.2023, sobota, godz. 14.00
finisaż i oprowadzanie: 16.11.2023, czwartek, godz. 19:00

kurator: Łukasz Rusznica
organizator: Miejsce przy Miejscu / OPT
Partnerem wystawy jest Instytut Antropologii i Etnologii UAM w Poznaniu

“Na wystawie “Historia Polski vol.2” zostaną zaprezentowane fotografie zrealizowane przez Michała Sitę, w ramach prowadzonych przez niego badań antropologicznych. Wizualne narracje są roboczymi podsumowaniami sposobów wyobrażania przeszłości i użytkowania jej, w kontekście spektaklu “Orzeł i Krzyż”.
Pierwsza publikacja M. Sity “Historia Polski. Zeszyt ćwiczeń vol. 1” – powstała w 2021 roku. Wchodziła w wizualny dialog z reprezentacjami przeszłości konstruowanymi za kulisami widowiska. Tym razem fotograf-badacz skomentuje kolejny wątek – udział w widowisku, w charakterze aktora. Niewielki aparat zamocowany na klatce piersiowej rejestrował wydarzenia sceniczne w trakcie spektakli, wykonując jedno zdjęcie na sekundę. Rejestracja widowiska z perspektywy “body-worn cameras” dostarczy wglądu w ucieleśnioną interakcję aktora z wydarzeniami wyobrażonej przeszłości Polski – do pewnego stopnia będzie pierwszoosobową relacją z wydarzeń narodowej historii Polski, w których uczestniczył Michał Sita”.

https://opt-art.net/michal-sita-historia-polski-vol-2-21-09-16-11/

Skip to content