INNE: konferencje, wykłady, seminaria, szkolenia

Seminarium: “Artificial Intelligence in Scientific Research”
W imieniu Prorektora ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. Bogusławy Drelich-Skulskiej i Dziekana Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. Czesława Zająca mamy przyjemność zaprosić doktorantów Państwa uczelni do udziału w kolejnym spotkaniu w cyklu Międzynarodowych Seminariów Doktoranckich, które odbędzie się on-line na platformie Teams w dniu 5 czerwca 2024 roku o godz. 16.00.    
Tematyka seminarium: “Artificial Intelligence in Scientific Research”   
Uprzejmie prosimy zainteresowane osoby o obowiązkowym wypełnieniu formularza Forms znajdującego się w zaproszeniu (załącznik) do 4 czerwca 2024 roku.    
W razie pytań uprzejmie prosimy o kontakt mailowy. 
SGroup BIP on Doctorial Education 2024 - Gentle Reminder

BIP SGroup PhD_updated_programme 23._29.9.2024_U.SPLIT

Dear Liaison Officers,

I trust this email finds you well.

 

We kindly send you a gentle reminder regarding the BIP on Doctorial Education that will occur in Split, Croatia, in September.

 

We are counting on your help to disseminate this amazing BIP before summer vacations, so we reach a large number and variety of participants.

 

We remind you that the SGroup BIP 2024 form is already in our website. To access it, please click here: https://sgroup-unis.eu/form_bip_on_doctoral_education_2024

In addition, you can also find the programme enclosed.

 

If you have any questions or need any additional information, don’t hesitate in contacting the SGroup Office.

 

Thank you so much for your continuous support.

 

 

All the best,

Beatriz Paranhos

 

  Beatriz Paranhos

   Projects Manager

 

   Head Office:
   Rua do Campo Alegre 820
4150-171 Porto, Portugal

     

   https://sgroup-unis.eu/

 

    Título: Facebook - Descrição: Facebook icon   Título: LinkedIn - Descrição: LinkedIn icon   Título: Twitter - Descrição: Twitter Icon   

Webinarium "Skreślenie z listy doktorantów w przepisach PSWiN

Drogie Doktorantki, Drodzy Doktoranci,

Zapraszamy na transmisje live webinarium i wywiadu, które odbędą się w tym tygodniu. Transmisje można odtworzyć również w późniejszym terminie.

 

Webinarium “Skreślenie z listy doktorantów w przepisach PSWiN. Webinarium odbędzie się 17.06 o godzinie 17:00 na profilu Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość na portalu społecznościowym Facebook.

 

Gośćmi będą:

 

dr. hab. Agata Ziętek, prof. UMCS – Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UMCS, kierownik studiów doktoranckich w języku angielskim na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w latach 2017-2019, autorka licznych publikacji naukowych, członkini Rad Redakcyjnych i Programowych czasopism: Teka Komisji Politologii i Stosunków Międzynarodowych (Teka of the Commission of Political Science and International Affairs) (do 2018), od 2023 r. Azja-Pacyfik, prezes Zarządu Fundacji Badań Międzynarodowych, przewodnicząca lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych (PTSM), recenzentka w grantach i czasopismach naukowych.

r.pr. dr Katarzyna Hanas – adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, radca prawny, Rzecznik Praw Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Piotr Radziejewicz – asystent sędziego w izbie ogólnoadministracyjnej w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, wcześniej wykonywał zawód adwokata, ekspert z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego oraz procedury administracyjnej.

Webinarium poprowadzi mgr Barbara Pietrzyk-Tobiasz, doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UMCS w Lublinie w dyscyplinie nauk prawnych. Wiceprzewodnicząca Krajowej Reprezentacji Doktorantów, przewodnicząca Biura Prawnego KRD, zastępca Rzecznika Praw Doktoranta KRD. Zainteresowania badawcze: zagadnienia z zakresu prawa własności przemysłowej i prawa o szkolnictwie wyższym i nauce.

Wywiad “Rozmowa z laureatami prestiżowych stypendiów krajowych”. Wywiad odbędzie się 18.06 o godzinie 18:00 na profilu Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość na portalu społecznościowym Facebook.

Gośćmi będą:

Mateusz Noszka– stypendysta START, mikrobiolog, biolog molekularny, doktorant w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. L. Hirszfelda PAN we Wrocławiu, gdzie pracuje nad bakteryjnymi regulatorami odpowiedzi na stres CemR. Kierownik projektu badawczego PRELUDIUM 21 finansowanego przez NCN oraz kierownik sub-projektu badawczego EPIC-XS finansowanego w ramach Horizon 2020. Uczestnik licznych międzynarodowych konferencji naukowych. Laureat stypendium im. Ludwika Hirszfelda oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureat 32 konkursu programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Michał Cichowicz
– dwukrotny stypendysta Stypendium dla Młodych Pracowników Nauki Stowarzyszenia Elektryków Polskich. laureat stypendium Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej „65 na 65“, tytuł najlepszego konstruktora w kraju wśród studentów w kategorii „Life Upgrade” w Konkursie Konstrukcji Studenckich „KOKOS”, w 2022 roku, zdobywca dwóch grantów w ramach programów MEiN: „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” oraz „Perły nauki”, laureat Studenckiego Nobla w kategorii „3W” oraz finalista w kategorii „Działalność społeczna”, finalista dwóch edycji programu grantowego „Talenty Jutra”, zdobył Medal SEP im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego, zajął również II Miejsce w IV Edycji programu MedBiz & Green Innovations Challenge.

Damian Jędrzejewski– Doktorant chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzący badania w obszarze chemii sieci metalo-organicznych (MOF), rozpoznawanych jako funkcjonalnych materiałów przyszłości. PI w trwającym projekcie Preludium 22 (NCN) oraz zakończonym projekcie Diamentowy Grant (edycja 2019). Zapalony chemik syntetyk, uwielbiający dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Prywatnie szczęśliwy mąż, amator filozofii nauki, fotografii, wędrówek i podróży. Otrzymał stypendium START Fundacji na rzecz Polskiej Nauki (2024).

Łukasz Kiełpiński -Laureat grantu MEiN „Najlepsi z Najlepszych! 4.0” (2022) na projekt pt. „W stronę Nowej Szczerości”. Kierownik projektu badawczego „Twórczość filmowa jako projekt tożsamościowy. Autoanalityczne obrazy w perspektywie teorii afektu” (nr PN/01/0039/2022) w ramach programu „Perły Nauki” (dawniej: „Diamentowy Grant”) w latach 2023-2027.

Wywiad poprowadzi mgr Katarzyna Kowalik – doktorantka w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Przewodnicząca Zespołu ds. komunikacji przy Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Wiceprzewodnicząca Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich (2023-2024).

Profil projektu na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61554787924746

Pozdrawiam serdecznie,

mgr Monika Wilanowska
II zastępca Rzecznika Praw Doktoranta

Koordynator projektu

Szkoła Doktorska to Nasza Przyszłość!
Krajowa Reprezentacja Doktorantów

ul. Nowogrodzka 12/6, 00-511 Warszawa | NIP: 7010333304
monika.wilanowska@krd.edu.pl
 

Wystawa Michał Sita HISTORIA POLSKI - DOKTORANT SDNH

Michał Sita HISTORIA POLSKI | wystawa GALERII FOTOGRAFII pf – WERNISAŻ

     

    WERNISAŻ

    Warsztaty: "Współpraca z promotorem jako klucz do sukcesu"

    Drogie Doktorantki, Drodzy Doktoranci,

    10 czerwca o godzinie 18:00 odbędą się kolejne warsztaty praktyczne online dla studentów zainteresowanych kształceniem w szkole doktorskiej, absolwentów oraz doktorantów organizowane w ramach projektu “Szkoły Doktorskie to nasza przyszłość! – popularyzacja wiedzy o systemie kształcenia doktorantów”.

    Tematyka warsztatów: “Współpraca z promotorem jako klucz do sukcesu”

    Podczas warsztatów przewidziana jest dyskusja i możliwość zadawania pytań.

    Warsztaty poprowadzi dr hab. Ilona Świątek-Barylska, prof. UŁ – Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UŁ oraz Kierownik Studiów Doktoranckich w zakresie nauk o zarządzania na UŁ. Przewodnicząca Komitetu Sterującego Ogólnopolskiej Konferencji Szkół Doktorskich – porozumienia, które zapewnia współpracę 34 uczelni prowadzących szkoły doktorskie. Autorka, współautorka, redaktor naukowy 5 książek i ponad 50 artykułów naukowych.

    Formularz rejestracyjny na warsztaty w języku polskim:

    W razie pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji. Nasz email to: sdtoprzyszlosc@gmail.com

    Pozdrawiam serdecznie,

    mgr Monika Wilanowska
    II zastępca Rzecznika Praw Doktoranta

    Promocja książki "Okna z widokiem na świat" - doktorantka SDNH Maja Krasicka

    Wydawnictwo Miejskie Posnania i Hotel Mercure Poznań Centrum serdecznie zapraszają na promocję książki Mai Krasickiej “Okna z widokiem na świat. Hotel Merkury w Poznaniu i luksus w PRL”, która odbędzie się 20 czerwca, o godz. 18, w Hotelu Mercure Poznań Centrum.

    Wstęp wolny!

    Na gości spotkania czekają egzemplarze w promocyjnej cenie.

    O książce:

    Okna z widokiem na świat to pierwsza na rynku wydawniczym monografia ikonicznego obiektu, jakim jest dla Poznania hotel Merkury. Książka zawiera szczegółową rekonstrukcję okoliczności powstania obiektu, nie pomija przy tym uwarunkowań ideologicznych, politycznych, gospodarczych i społecznych tego procesu.

    Przez pryzmat architektury i wystroju wnętrz autorka – historyczka sztuki – prezentuje bardzo rozległy kontekst funkcjonowania hotelu w okresie PRL-u. Zwiedzając wraz z nią kolejne przestrzenie Merkurego, Czytelnik ma szansę rozgościć się w tej kontrolowanej przez komunistyczne państwo oazie luksusu, w której zatrzymywali się na pobyt w mieście przybysze z zagranicy i która była dla poznaniaków namiastką Zachodu.

    wykład prof. Isaaca Kalimiego: Judeophobia in Ancient World: Haman and Other Jew-Haters and Their Accusations
    wykład prof Isaaca Kalimiego:
    Judeophobia in Ancient World: Haman and Other Jew-Haters and Their Accusations
    Odbędzie się on 12 czerwca (środa) 2024 roku, o godzinie 10.45 w sali 1.44 w budynku Collegium Historicum UAM (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7).
    Wykład połączony będzie z promocją książki prof. Kalimiego:
    “Spór o Biblię. Żydowska tradycje, heterodoksje i polemiki. Od Świątyni przez Talmud do współczesności”
    Zapraszamy
    Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Kościół w ujęciu historyczno-prawnym"

    Szkoła Doktorska na UPJPII oraz Samorząd Doktorantów UPJPII mają zaszczyt zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Kościół w ujęciu historyczno-prawnym”, którą zainauguruje wykład bp. prof. dr. hab. Jana Kopca pt. “Granice wolności Kościoła w państwie komunistycznym (1945-1989)”.

    Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2024 r. w Auli przy ul. Bernardyńskiej 3. Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie internetowej: https://upjp2.edu.pl/konferencje-i-wydarzenia/ogolnopolska-konferencja-naukowa-kosciol-w-ujeciu-historyczno-prawnym-1011-vi-2024-270.html.
    Kurs “Pisanie artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach” z dr Anną Klimaszewską (uczestniczką grantów na Harvard University i University of Cambridge)

    Center for American & European Studies zaprasza do udziału w intensywnym i w pełni synchronicznym weekendowym kursie z dr Anną Klimaszewską (uczestniczką grantów Harvard University i University of Cambridge), pt. “Pisanie artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach –

     krok po kroku!”.

    W toku kursu:

    • Osiągniesz głębokie zrozumienie naukowego stylu pisania
    • Poznasz tajniki metodologii badań naukowych
    • Nauczysz się jak precyzyjnie określać cel swoich badań oraz konstruować problem badawczy
    • Dowiesz się jakie narzędzia wykorzystać by ułatwić sobie research

    Damy Ci też szansę na przećwiczenie swoich umiejętności w praktyce! Jeśli zechcesz, to zaangażujemy Cię w przydatne ćwiczenia praktyczne i warsztaty naukowego pisania.

    Do udziału w kursie serdecznie zachęcamy ambitnych studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych.

    Termin kursu: 12-13 lipca 2024 (zaczynamy w piątek wieczorem i kończymy w sobotę po południu). Sugerujemy rejestrować się do 6 lipca 2024.

    Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona!

    Więcej informacji o zapisach:
    https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/pisanie-artykuow-naukowych-i-rozdziaow-w-monogra-2

    Referat Doktoranta SDNH Szymona Baumana
    Komisja Historyczna Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk

     

    zaprasza na  posiedzenie Kolokwium Doktoranckiego,

    na którym referat pt.

     

    Życie codzienne i niecodzienne 

    studentów historii Uniwersytetu Poznańskiego

    w latach 1919-1939.

     

    wygłosi

    mgr Szymon Bauman

    Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych UAM

      

    Posiedzenie odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2024 r.

    o godz. 17.00 w Sali Posiedzeń PTPN

    przy ul. Mielżyńskiego 27/29

    “Doctoral Schools are our Future! - Popularization of knowledge about the doctoral education system”

    Dear Doctoral Students,

    27 May will be the next online practical workshop for doctoral students organized within the framework of the project “Doctoral Schools are our Future! – Popularization of knowledge about the doctoral education system”. They will be aimed at equipping participants with:

    – knowledge of issues related to mid-term evaluation;

    – competences in preparing for mid-term evaluation.

     

    Discussion and opportunity to ask questions will be provided during the workshop.

    The workshop will be conducted by:

    mgr. Przemysław Mroczkowski (University of Warsaw) – doctoral student, assistant at the Faculty of Law and Administration of the UW, chairman of the UW Doctoral Student Self-Government (2021-2023), plenipotentiary of the Board of the National Representation of Doctoral Students for educational quality and member of the KRD Doctoral Student Ombudsman Team.

     

    Registration form for the workshop in English:

    https://forms.gle/xeWngUApBDxPWCmr6

     

    We remain at your disposal for any questions.

    Our email: sdtoprzyszlosc@gmail.com

    Konferencja "Badania w sektorze kultury. (Współ)tworzenie 28-29 listopada 2024
    Zapraszamy na czwartą edycję konferencji poświęconej badaniom w sektorze kultury, która odbędzie się w Krakowie 28-29 listopada 2024 roku. Konferencja organizowana jest przez Zakład Zarządzania Kulturą Instytutu Kultury Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy ze stowarzyszeniem Instytut Badań Organizacji Kultury – IBOK, przy wsparciu finansowym i merytorycznym Critical Heritage Studies Hub.
    W tym roku nasza dyskusja będzie zogniskowana wokół trzech ścieżek tematycznych:
    • (Współ)praca – kadry i odbiorcy kultury
    • (Współ)odpowiedzialność – zmiany klimatyczne
    • (Współ)istnienie – technologia
    Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkie osoby związane z sektorem kultury, zarówno badaczy, jak i praktyków. Chcielibyśmy wspólnie podjąć dyskusję wychodzącą poza antropocentryczne podejście i zarysować możliwie najszerszą perspektywę tego kto i co (współ)tworzy obszar kultury.
    Szczególną uwagę chcielibyśmy w tym roku poświęcić także osobom, które stawiają swoje pierwsze kroki w karierze badawczej. Zapraszamy je do zgłaszania referatów w ramach osobnej ścieżki:
    • (Współ)odkrywcy – ścieżka dla początkujących badaczy
    Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (ul. prof. S. Łojasiewicza 4). Liczba miejsc jest ograniczona.
    W ramach konferencji zaplanowane są także warsztaty. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną podane w późniejszym terminie.
    Zgłoszenia abstraktów referatów przyjmujemy do 30 czerwca 2024 roku przez formularz: https://badania.kultura.uj.edu.pl/konferencja/zgloszenia-referatow
    Więcej informacji na stronie konferencji: www.badania.kultura.uj.edu.pl/konferencja 
    Konferencja “Badania w sektorze kultury. (Współ)tworzenie”
    28-29 listopada 2022
    Wykład Doktoranta SDNH Macieja Gembickiego pt. “Zmarli jako zagrożenie: analiza praktyk apotropaicznych na nowożytnym cmentarzu w Drawsku k. Krzyża”

    Poznańskie Akademickie Seminaria Archeologiczne (PASA) zapraszają na kolejny wykład. Wykład pt. “Zmarli jako zagrożenie: analiza praktyk apotropaicznych na nowożytnym cmentarzu w Drawsku k. Krzyża” wygłosi Maciej Gembicki (Wydział Archeologii UAM). Wykład obędzie się 21 maja 2024 r., o godz. 16:30 w sali 1.63, w budynku Collegium Historicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614 Poznań.

    M.Gembicki_PASA_21.05.24

    Wykład na Wydziale Historii

    Wydział Historii UAM

    oraz

    Centrum Badań im. Edyty Stein UAM

    zapraszają na wykład, który wygłosi

    Prof. dr Bernd Martin

    Historisches Seminar

    Albert-Ludwigs-Universität – Freiburg im Breisgau

    “Edith Stein und Martin Heidegger in Freiburg”

    Wykład tłumaczony będzie na język polski.

    Wykład odbędzie się w dniu 5 czerwca o godz. 10.45

    w Collegium Historicum w sali 2.123.

    Wykład doktorantki SDNH Diany Mroczek
    Poznańskie Akademickie Seminaria Archeologiczne (PASA) zapraszają na kolejny wykład. Wykład pt. “Autoregulacja a ochrona dziedzictwa archeologicznego: nowe przepisy ochrony zabytków w Polsce” wygłosi Diana Mroczek (Wydział Archeologii UAM). Wykład obędzie się 4 czerwca 2024 r., o godz. 16:30 w sali 1.63, w budynku Collegium Historicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614 Poznań.
    Webinarium "Zawieszenie kształcenia w Szkole Doktorskiej w teorii i praktyce"

    Zapraszamy na transmisje live webinarium “Zawieszenie kształcenia w Szkole Doktorskiej w teorii i praktyce”, które odbędzie się 24.05.24 (piątek) o godzinie 17:00.

    Webinarium będzie tłumaczone na język migowy.

    Gośćmi webinarium będą:

     

    dr hab. Justyna Franc-Dąbrowska, prof. SGGW – dyrektor Szkoły Doktorskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; b. prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie. Kierownik Stacjonarnych Studiów Doktoranckich (edycja: 2015-2019). Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Rolniczego SGGW w Warszawie (1999 r.), na którym uzyskała doktora habilitowanego (2011 r.). Autorka ok. 100 publikacji naukowych, uczestniczka wielu konferencji krajowych i zagranicznych.

     

    r.pr. Wojciech Kiełbasiński – radca prawny, Rzecznik Praw Doktoranta KRD, doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autor publikacji naukowych i szkoleniowiec z zakresu prawa o szkolnictwie wyższym i nauce. Laureat nagrody specjalnej w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2023.

     

    mgr Katarzyna Fedejko-Kaflowska – członkini zarządu KRD ds. przeciwdziałania wykluczeniu w kadencji 2023 i 2024; doktorantka w Szkole Doktorskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Pracownik dydaktyczny Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Instytutu Nauk Stosowanych. Współkoodynatorka projektu „Pełnoprawni w Nauce” organizowanego przez Krajową Reprezentację Doktorantów.

     

    Webinarium poprowadzi mgr Barbara Pietrzyk-Tobiasz – doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UMCS w Lublinie w dyscyplinie nauk prawnych i aplikantka radcowska w OIRP w Lublinie. Wiceprzewodnicząca Krajowej Reprezentacji Doktorantów, przewodnicząca Biura Prawnego KRD, zastępca Rzecznika Praw Doktoranta KRD. Zainteresowania badawcze: zagadnienia z zakresu prawa własności przemysłowej i prawa o szkolnictwie wyższym i nauce.

     Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość!
    Krajowa Reprezentacja Doktorantów

    Zaproszenie na VIII edycję EDWARD ALTMAN LECTURE SERIES — konferencję organizowaną przez Szkołę Doktorską oraz Katedrę Systemu Finansowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawieaj

    Konferencja organizowana przez Szkołę Doktorską oraz Katedrę Systemu Finansowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

    Więcej informacji dostępne pod linkiem: VIII edycja Edward Altman Lecture Series | SGH | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

    Zajmujesz się czymś ciekawym w ramach badań nad swoją pracą licencjacką, magisterską czy doktorską? Posiadasz inne interesujące zainteresowania naukowe, którymi warto podzielić się ze światem? A może masz jakieś ciekawe hobby związane z nauką? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedział_ś „tak”, to czekamy właśnie na Ciebie!

    Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów i młodych naukowców na Konferencję /nie/Naukową – Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową, która odbędzie się 13-14 czerwca 2024 r. w Białymstoku. Zapisy trwają do 17 maja!

    Konferencja /nie/Naukowa to wbrew nazwie pełnowartościowa (i bezpłatna) konferencja naukowa, która za swój główny cel stawia sobie popularyzację popularyzacji nauki i pokazanie młodym naukowcom, studentom i doktorantom, że o trudnych rzeczach można mówić ciekawie i w przystępny sposób 😎

    Rzucamy Wam wyzwanie:

    • czy w ciągu maksymalnie 7 minut jesteście w stanie opowiedzieć o swoich badaniach naukowych?
    • czy jesteście w stanie zarazić swoją ciekawością innych?

    Udowodnijmy razem, że NAUKA NIE JEST NUDNA!

    Co czeka Cię na naszej konferencji?

    • trzy panele wystąpień ustnych przeznaczone na wasze wyjątkowe i porywające prezentacje
    • warsztat z autoprezentacji i prezentowania badań naukowych
    • wykład naukowca popularyzatora
    • świetna, twórcza atmosfera i przestrzeń do wymiany doświadczeń
    • zapewniony nocleg i wyżywienie

    Zapraszamy studentów, doktorantów i młodych naukowców ze wszystkich dziedzin, którzy chcą podnieść rzuconą rękawicę i zarazić swoją naukową pasją innych! Konferencja ma status wydarzenia ogólnopolskiego i jest całkowicie bezpłatna.

    Center for American Studies zaprasza do udziału w certyfikowanym weekendowym kursie z prowadzania badań naukowych pt. “Academic Research: Tools, Arguments, Methodology”, który poprowadzi światowej klasy prof. Lisa Elliott (alumna University of Arizona).

    Center for American Studies zaprasza do udziału w certyfikowanym weekendowym kursie z prowadzania badań naukowych pt. “Academic Research: Tools, Arguments, Methodology”, który poprowadzi światowej klasy prof. Lisa Elliott (alumna University of Arizona).

    W toku kursu:

    • Poznasz zasady metodologiczne rządzące badaniami naukowymi.
    • Opanujesz najważniejsze narzędzia i techniki badawcze.
    • Poznasz różne typy wyszukiwarek i trików ułatwiających skuteczne wyszukiwanie źródeł.
    • Dowiesz się, jak efektywnie organizować badania i wypracujesz własny styl badawczy.
    • Dowiesz się, jak budować argumenty naukowe i popierać je dowodami.

    Interdyscyplinarna prof. Lisa Elliott sprawi, że kurs okaże się idealny niezależnie od dyscypliny naukowej w której się obracasz.

    Damy Ci też szansę na przećwiczenie swoich umiejętności w praktyce! Jeśli zechcesz, to zaangażujemy Cię w przydatne ćwiczenia praktyczne.

    Do udziału w szkoleniu serdecznie zachęcamy ambitnych studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych.

    Termin kursu: 31 maja-1 czerwca 2024 (zaczynamy w piątek wieczorem i kończymy w sobotę po południu). Sugerujemy rejestrować się do 23 maja 2024 (termin rejestracji early-bird ze zniżką) . Liczba miejsc jest ograniczona.

    Więcej informacji o zapisach:
    www.cfasofficial.com/cfas/academicresearchcourse

    Seminarium naukowe „Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość”

    Drogie Doktorantki, Drodzy Doktoranci,

    Już 24 lipca odbędzie się Seminarium naukowe „Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość” stanowiące zwieńczenie I edycji realizowanego projektu!
    💻Seminarium odbędzie się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy MS Teams.
    🇵🇱Seminarium prowadzone będzie w języku polskim. W późniejszym terminie zostaną do niego wgrane napisy w języku angielskim.
    👤Wydarzenie skierowane jest do studentów, doktorantów, dyrektorów szkół doktorskich oraz wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką kształcenia w szkołach doktorskich.
    1️⃣Podczas I części wydarzenia przedstawimy raport końcowy zawierający informacje o założeniach projektu i efektach jakie udało się zrealizować Zespołowi Projektowemu.
    2️⃣Podczas II części wydarzenia odbędą się 3 panele dyskusyjne – wystąpienia prelegentów oraz sesja Q&A.
    🔹I Panel – Kim jest doktorant szkoły doktorskiej? – Status prawny, prawa i obowiązki doktoranta
    🔹II Panel – Prawne aspekty kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich
    🔹III Panel – Wpływ kształcenia w szkołach doktorskich na rozwój nauki oraz państwa
    **************************
    🔍Osoby zainteresowane czynnym udziałem w seminarium prosimy o uzupełnienie formularza:
    https://forms.gle/H57FdCfft2cLyZRJ9
    ❔Tematyka wystąpienia musi być spójna z zakresem tematycznym danego panelu.
    W ka
    żdym panelu wystąpi 4 prelegentów.
    📜Każdy z prelegentów otrzyma certyfikat potwierdzający jego czynny udział w wydarzeniu.
    🕐Czas wystąpienia to 15 minut.
    🗓Zgłoszenia można przesyłać do 12 lipca.
    👥Wyboru referatów dokona Komitet Organizacyjny Seminarium.
    Jego sk
    ład przedstawimy Państwu niebawem!
    **************************
    🔍Osoby zainteresowane biernym udziałem w konferencji prosimy o uzupełnienie formularza rejestracyjnego:
    https://forms.gle/fv1a4uitZ52nAEDn8
    🗓Formularz można uzupełnić do 17 lipca do 23:59.

    📩W razie pytań zapraszamy do kontaktu: sdtoprzyszlosc@gmail.com

     

    [EN]

    Dear Doctoral Students,
    📣The Scientific Seminar “Doctoral Schools are Our Future” will be held already on July 24, being the culmination of the 1st edition of the ongoing project!
    💻Seminar will be held remotely via MS Teams platform.
    🇵🇱Seminar will be conducted in Polish. English subtitles will be uploaded to it at a later date (to the end of July).
    👤The event is aimed at students, doctoral students, directors of doctoral schools and anyone else interested in the topic of doctoral school education.
    1️
    At the I part of the event we will present the final report containing information about the assumptions of the project and the results that the Project Team managed to achieve.
    2️
    At the II part of the event will feature 3 panel discussions – speeches by speakers and a Q&A session.
    🔹I Panel – Who is a doctoral student of a doctoral school? – Legal status, rights and responsibilities of a doctoral student
    🔹II Panel – Legal aspects of doctoral education in doctoral schools
    🔹III Panel – Impact of doctoral school education on the development of science and the state
    For those interested in obtaining a recording of the seminar with English subtitles, please complete the registration form:
    https://forms.gle/fv1a4uitZ52nAEDn8
    🗓Form can be completed until July 17 at 11:59 pm.

    If you have any questions, please feel free to contact us: sdtoprzyszlosc@gmail.com

    Skip to content