INNE: konferencje, wykłady, seminaria, szkolenia

Referat pt. "Pochwała nietolerancji, czyli przeciw tolerancji głupoty” przedstawi prof. dr hab. Barbara Kotowa (profesor senior Wydziału Filozoficznego UAM) idzie tutaj

Zakład Antropologii Filozoficznej i Estetyki UAM kierowany przez prof. UAM dra hab. Mariusza Morynia zaprasza na seminarium, które odbędzie się w poniedziałek 25 listopada 2024 r., o godz. 17:00 w sali nr 215 (Wydział Filozoficzny UAM).

Referat pt. “Pochwała nietolerancji, czyli przeciw tolerancji głupoty” przedstawi prof. dr hab. Barbara Kotowa (profesor senior Wydziału Filozoficznego UAM).

Seminaria mają charakter otwarty – serdecznie zapraszamy do udziału!

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/4ifE1Dqjg

Wykład pt. “ Konwencje obrazowe w sztuce okresu nowoasyryjskiego. Przykład płaskorzeźb z Pałacu Południowo-Zachodniego w Niniwie” wygłosi mgr Natalia Skrzypek (Wydział Archeologii UAM)
Poznańskie Akademickie Seminaria Archeologiczne (PASA) zapraszają na kolejne spotkanie. Wykład pt. “ Konwencje obrazowe w sztuce okresu nowoasyryjskiego. Przykład płaskorzeźb z Pałacu Południowo-Zachodniego w Niniwie” wygłosi mgr Natalia Skrzypek (Wydział Archeologii UAM). Spotkanie obędzie się 26 listopada 2024 r., o godz. 16:30 w sali 1.63, w budynku Collegium Historicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614 Poznań.
Abstrakt wystąpienia w załączniku .N.Skrzypek_PASA_26.11.24
Ogólnopolskie badanie "Doktoranci w Polsce – motywy wyboru kształcenia, przyczyny niepowodzeń, ścieżki rozwoju zawodowego”

w imieniu zespołu Katedry Badań nad Nauką i Szkolnictwem Wyższym, UMK w Toruniu chcielibyśmy poprosić Państwa o udział w ogólnopolskim badaniu “Doktoranci w Polsce – motywy wyboru kształcenia, przyczyny niepowodzeń, ścieżki rozwoju zawodowego”.

Badanie jest dobrowolne, anonimowe i przede wszystkim służy zrozumieniu złożonej sytuacji doktorantów i wyzwań, z którymi się zmagają w Polsce. Dziękujemy za pomoc w naszej pracy badawczej.

Badanie zajmuje tylko 5 minut a kwestionariusz ankiety znajduje się pod tym linkiem: https://copernicusphilo.qualtrics.com/jfe/form/SV_eWB6POTRE9tg8Um

 

Stowarzyszenie Młodych Naukowców zaprasza studentów, doktorantów i młodych naukowców do wzięcia udziału w Jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Konferencji XI Forum Młodych Naukowców "Nauki przyrodnicze i medyczne".
Zaproszenie na wykład Sebastiana Borowicza

Poznańskie Akademickie Seminaria Archeologiczne (PASA) zapraszają na pierwszy wykład w nowym roku akademickim. Wykład pt. “Aktywność ruchowa jako jeden z przejawów technologii memoryzacji – wstęp do badań nad atlasem motorycznym człowieka archaicznego” wygłosi dr hab. Sebastian Borowicz (Wydział Polonistyki UJ). Wykład obędzie się 15 października 2024 r., o godz. 16:30 w sali 1.63, w budynku Collegium Historicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614 Poznań. 

S.Borowicz_PASA_15.10.24

IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Edukacja XXI wieku”

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na XIX Międzynarodową Konferencję Naukową „Edukacja XXI wieku”, która odbędzie się w dniach 23-25.10.2024 r. w Ośrodku Wczasowo-Konferencyjnym BEL-AMI w Zakopanem. Konferencja ta jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń.

 

Udział w kolejnej XIX Międzynarodowej Konferencji Naukowej: Edukacja XXI wieku, zapewne będzie dla jej Uczestników możliwością podzielenia się w swoich wystąpieniach eksperymentami, doświadczeniami, obserwacjami, komentarzami i wskazówkami dotyczącymi pozytywnych i negatywnych zjawisk i procesów edukacyjnych i naprawczych pochodzących z różnych dziedzin nauki. Będzie to również aktywny udział w dyskusjach w zakresie korzystania z danych zawartych we własnej literaturze badawczej lub teoretycznej Uczestników, a także ujętych w literaturze polskiej lub obcojęzycznej. Będą one dotyczyły praktyki badawczej autorów: opisowej, diagnostycznej, wyjaśniającej, eksperymentalnej, a w szczególności praktyki innowacyjnej w zakresie szerokiej wiedzy nauk medycznych, społecznych i nauk o bezpieczeństwie. Planowane spotkania i dyskusje będą okazją do międzynarodowej wymiany wiedzy i spotkania naukowców, również z różnych uczelni w Polsce. Ich owocem, wzorem poprzednich konferencji, zapewne będzie tworzenie naukowych kontaktów i przyjaźni, prowadzących do realizacji  wspólnych zamierzeń naukowych a także towarzyskich.Konferencja organizowana w Zakopanem, da również okazję  oglądania Tatr i poznawania na miejscu elementów kultury podhalańskiej i architektury zakopiańskiej.Przewodnicząca Komitetu Naukowego Konferencji
Edukacja XXI wieku
prof. zw. dr hab. Maria Kozielska

Wszelkie informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://www.wsb.net.pl/konferencje/xix-miedzynarodowa-konferencja-naukowa-edukacja-xxi-wieku/

International Summer School
Webinarium Europejskiego Towarzystwa Demografii Historycznej

Miło nam poinformować, że kolejne webinarium Europejskiego Towarzystwa Demografii Historycznej odbędzie się we wtorek 17 września 2024 r. o godz. 15 (CET).

 

Wysłuchamy prezentacji Marek Brabec (Czeska Akademia Nauk). Tytuł jego referatu to: Elastyczne i strukturalne modelowanie statystyczne danych antropometrycznych: nowa perspektywa metodologiczna dla demografii historycznej . W załączonym pliku znajdą Państwo krótki życiorys Marka oraz streszczenie jego wystąpienia.

 

Eric Schneider (London School of Economics and Political Science, Wielka Brytania) zgodził się zostać dyskutantem.

 

Mamy nadzieję, że wielu z Was weźmie w nim udział! UWAGA: nowy link do zoomu: https://us05web.zoom.us/j/83572053023?pwd=pIpvVFytNJJPZiasMoYWCqVniBxYxh.1 z hasłem: z84MqX

 

Z najlepszymi życzeniami w imieniu ESHD i AYHD,

 

Mathias MŸlbak Ingholt, Tim Riswick, Grażyna Liczbińska i Barbara Revuelta-Eugercios

 InvitationBrabec_ESHD2024

Wystawa Michał Sita HISTORIA POLSKI - DOKTORANT SDNH

Michał Sita HISTORIA POLSKI | wystawa GALERII FOTOGRAFII pf – WERNISAŻ

     

    WERNISAŻ

    Mgr Michał Kępski za poster „Dziedzictwo wody. Historia publiczna rzeki Warty w Poznaniu” otrzymał nagrodę w głosowaniu publiczności.
    Doktoranci Szkoły Nauk Humanistycznych UAM, obok pracowniczek i pracowników Wydziału Historii UAM wzięli udział w odbywającym się od 16 do 20 września 2024 w Uniwersytecie w Białymstoku XXI Powszechnym Zjeździe Historyków Polskich. Spotkania cechu historyków organizowane było najpierw przez Lwowskie Towarzystwo Historyczne, a od 1924 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Tegoroczna edycja zjazdu odbyła się pod hasłem: człowiek twórcą historii. 
    Michał Kępski, Szymon Antosik, Patryk Pankowski, Michał Gęsiarz wystawili postery w sesji młodych naukowców. 
    Mgr Michał Kępski za poster „Dziedzictwo wody. Historia publiczna rzeki Warty w Poznaniu” otrzymał nagrodę w głosowaniu publiczności.
    Promocja książki "Okna z widokiem na świat" - doktorantka SDNH Maja Krasicka

    Wydawnictwo Miejskie Posnania i Hotel Mercure Poznań Centrum serdecznie zapraszają na promocję książki Mai Krasickiej “Okna z widokiem na świat. Hotel Merkury w Poznaniu i luksus w PRL”, która odbędzie się 20 czerwca, o godz. 18, w Hotelu Mercure Poznań Centrum.

    Wstęp wolny!

    Na gości spotkania czekają egzemplarze w promocyjnej cenie.

    O książce:

    Okna z widokiem na świat to pierwsza na rynku wydawniczym monografia ikonicznego obiektu, jakim jest dla Poznania hotel Merkury. Książka zawiera szczegółową rekonstrukcję okoliczności powstania obiektu, nie pomija przy tym uwarunkowań ideologicznych, politycznych, gospodarczych i społecznych tego procesu.

    Przez pryzmat architektury i wystroju wnętrz autorka – historyczka sztuki – prezentuje bardzo rozległy kontekst funkcjonowania hotelu w okresie PRL-u. Zwiedzając wraz z nią kolejne przestrzenie Merkurego, Czytelnik ma szansę rozgościć się w tej kontrolowanej przez komunistyczne państwo oazie luksusu, w której zatrzymywali się na pobyt w mieście przybysze z zagranicy i która była dla poznaniaków namiastką Zachodu.

    Referat Doktoranta SDNH Szymona Baumana
    Komisja Historyczna Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk

     

    zaprasza na  posiedzenie Kolokwium Doktoranckiego,

    na którym referat pt.

     

    Życie codzienne i niecodzienne 

    studentów historii Uniwersytetu Poznańskiego

    w latach 1919-1939.

     

    wygłosi

    mgr Szymon Bauman

    Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych UAM

      

    Posiedzenie odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2024 r.

    o godz. 17.00 w Sali Posiedzeń PTPN

    przy ul. Mielżyńskiego 27/29

    Wykład Doktoranta SDNH Macieja Gembickiego pt. “Zmarli jako zagrożenie: analiza praktyk apotropaicznych na nowożytnym cmentarzu w Drawsku k. Krzyża”

    Poznańskie Akademickie Seminaria Archeologiczne (PASA) zapraszają na kolejny wykład. Wykład pt. “Zmarli jako zagrożenie: analiza praktyk apotropaicznych na nowożytnym cmentarzu w Drawsku k. Krzyża” wygłosi Maciej Gembicki (Wydział Archeologii UAM). Wykład obędzie się 21 maja 2024 r., o godz. 16:30 w sali 1.63, w budynku Collegium Historicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614 Poznań.

    M.Gembicki_PASA_21.05.24

    Wykład doktorantki SDNH Diany Mroczek
    Poznańskie Akademickie Seminaria Archeologiczne (PASA) zapraszają na kolejny wykład. Wykład pt. “Autoregulacja a ochrona dziedzictwa archeologicznego: nowe przepisy ochrony zabytków w Polsce” wygłosi Diana Mroczek (Wydział Archeologii UAM). Wykład obędzie się 4 czerwca 2024 r., o godz. 16:30 w sali 1.63, w budynku Collegium Historicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614 Poznań.
    Skip to content